Jak narysować pingwina – krok po kroku

Prosta instrukcja jak narysować pingwina to fajne ćwiczenie rysunkowe dla dzieci i dorosłych. Dzięki rysunkom krok po kroku szybko i łatwo uda ci się zrobić rysunek pingwina. Obrazek w sam raz na ferie zimowe, podczas których warto ćwiczyć swoje hobby jakim jest rysowanie. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z rysowaniem to pingwin będzie idealnym tematem na początek. Z czasem możesz przejść do bardziej skomplikowanych rysunków i nauczyć się Jak narysować lwa.

Rysunek pingwina – instrukcja

Pingwin to ptak, który nie lata za to świetnie pływa i nurkuje. Pingwiny mieszkają na dalekim południu na Antarktydzie gdzie jest bardzo zimno. Ich grube pióra pokrywające całe ciało są szczelne i nieprzemakalne, co sprawia, że pingwiny nie marzną nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych. Kształtem przypominają pingwiny czarno-białe kręgle. Na lądzie poruszają się nieporadnie i powoli. To wszystko przez krótkie nogi. Jednak gdy tylko wejdą do wody czują się w niej jak ryby w wodzie. Są doskonałymi nurkami, a ich opływowy kształt kręgla sprawia, że pod wodą są bardzo szybkie i zwinne.

Pingwin jest czarno-biały, ale przygotuj sobie też i inne kredki – żółtą i pomarańczową do pokolorowania dziubka i stóp. Rysunek zacznij od szkicu ołówkiem, by w razie pomyłki użyć gumki do gumowania. Jeśli masz już przygotowane wszystkie niezbędne przybory, możesz przejść do instrukcji.

Potrzebny czas: 5 minut

Rysowanie pingwina krok po kroku

 1. Na środku kartki narysuj małe kółko, a pod spodem drugi większy podłużny owal.

  pingwin krok po kroku

 2. Jak narysować pingwina

  Teraz połącz oba okręgi dwoma liniami. Następnie narysuj skrzydła i zaznacz nogi pingwinowi. jak narysować pingwina

 3. Pingwin – rysunek

  Narysuj oczy, dziób oraz płetwy pingwinowi. prosty rysunek pingwina

 4. Rysowanie pingwina krok 4

  Obrazek pingwina jest już prawie skończony. Wystarczy tylko jeszcze zaznaczyć linią gdzie kończy się jego czarny frak.jak narysować pingwina krok po kroku

 5. Pingwin kolorowanka

  Rysunek pingwina jest już skończony. Jeśli chcesz możesz jego kontury poprawić czarnym flamastrem.kolorowanka pingwina

 6. Kolorowy pingwin rysunek

  Co prawda pingwin nie jest zbyt kolorowy, ale trochę kolorów ma. Pokoloruj jego frak i głowę na czarno. Następnie weź pomarańczową kredkę i pomaluj stopy i dziób na pomarańczowo. Możesz też dodać mu trochę żółto-pomarańczowego na brzuchu i szyi. kolorowy rysunek pingwina