dzień kosmosu kolorowanki dla dzieci

Dzień kosmosu – kolorowanki do druku

Dzień Kosmosu może być doskonałą okazją do zapewnienia dzieciom edukacyjnej i zabawnej przygody związaną z przestrzenią kosmiczną. Najmłodszych na pewno zaciekawią kolorowanki przygotowane pod ten dzień. Jest to także doskonała okazja do nauki o naszym Układzie Słonecznym i planetach. Poniżej przygotowałam zestaw prostych kolorowanek dla najmłodszych, które mogą przydać się jako pomoc podczas prowadzenia zajęć w przedszkolu i szkole. Dzieci poprzez zabawę dowiedzą się jak nazywają się planety w naszym Układzie Słonecznym i będą w stanie nazwać je według kolejności.

Sprawdź także inne ciekawe kolorowanki dla dzieci.

Kolorowanki na dzień kosmosu – Układ Słoneczny

Przygotujcie swoich małych astronautów do emocjonującej podróży po kosmicznych strefach, ponieważ Dzień Kosmosu w przedszkolu to będzie niezwykła edukacyjna przygoda! Zaczynamy od prostych kolorowanek z planetami i gwiazdami. Jest też prosty i przyjazny dzieciom Układ Słoneczny, który pozwoli zaznajomić się najmłodszym z nazwami planet.

Możecie też wspólnie poćwiczyć rysowanie prostej gwiazdy.

Karty pracy z kosmosem dla dzieci

Poniższy zestaw rysunków to kolorowanki i zadania dla dzieci wczesnoszkolnych. Dzięki tym schematycznym rysunkom dzieci dowiedzą się podstawowych pojęć związanych z kosmosem oraz będą umiały nazwać po kolei planety z naszego Układu Słonecznego. Wydrukuj rysunki i użyj ich podczas zajęć o kosmosie.

Ludzie w kosmosie – kolorowanki

Marzeniem ludzi od wieków było odkrywanie tajemnic. A kosmos wydawał się wyjątkowo atrakcyjny i tajemniczy. Te marzenia spełniły się jednak dopiero w XX wieku. Ludzie po raz pierwszy polecieli w kosmos w latach 60. XX wieku. Pierwszym człowiekiem w kosmosie był Rosjanin Juri Gagarin, który 12 kwietnia 1961 roku na pokładzie statku Wostok 1 odbył lot po orbicie Ziemi. Amerykanie z kolei pierwsi zdołali wylądować na naszym satelicie Księżycu. Dokonali tego 20 lipca 1969 roku astronauci Neil Armstrong i Buzz Aldrin.