jak narysować jednorożca

Jak narysować jednorożca? – krok po kroku

Jeśli kochasz koniki, kucyki i jednorożce to ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Tu dowiesz się jak narysować jednorożca. A jeśli chciałbyś nauczyć się rysować prawdziwego konia, to zapraszam do wpisu Jak narysować konia. Chociaż jednorożec to taki koń z rogiem, to ta instrukcja pokaże Ci prostą i bajkową wersję tego magicznego zwierzątka. Przygotuj sobie kredki w kolorach tęczy, żeby zrobić jednorożcowi piękną grzywę. Weź też ołówek, gumkę i kartkę papieru, bo za chwilę będziemy zaczynać rysowanie.

Chciałbyś narysować inne mityczne zwierzę, na przykład smoka? To zajrzyj tutaj Jak narysować smoka. Jeśli wszystko masz już przygotowane, kliknij „Czytaj więcej”.

Jak narysować jednorożca? – instrukcja

Aby ułatwić Ci zadanie, wszystkie kolejne kroki są zaznaczone na czerwono. Pamiętaj, żeby zaczynać rysowanie ołówkiem. Nie dociskaj go mocno, żeby można było łatwo zmazać gumką to, co Ci nie wyszło.

Potrzebny czas: 10 minut

W tym wpisie pokażę Ci jak narysować jednorożca.

 1. Jednorożec – rysunek zacznij od trzech kółek.

  U góry z lewej strony kartki narysuj dwa niewielkie przecinające się kółka. Pod spodem, na środku zrób jedno podłużne kółko. To są kółka pomocnice, więc będą potem wymazywane.

 2. Linia wokół kółek.

  Obrysuj kółka i połącz dwa kształty ze sobą. Zobacz jak ładnie w ten sposób powstała nam głowa konika i jego grzbiet. Kółka pomocnicze możesz wymazać, bo nie będą nam już potrzebne.

 3. Buzia jednorożca

  Przechodzimy teraz do przyjemniejszych rzeczy – mianowicie do rysowania noska, oczka i ucha jednorożca. Na czole zrób mu trójkątny róg.

 4. Jednorożec rysunek – nogi

  Narysuj teraz cztery wałeczki – nogi jednorożca, oraz jego brzuszek.

 5. Grzywa i ogon

  Narysuj teraz piękną grzywę i ogon Twojemu jednorożcowi. Poziomymi kreseczkami zaznacz kopytka.rysowanie jednorożca

 6. Ostatnie kreski

  To już prawie koniec rysowania. Zrób tylko poziome kreski na rogu jednorożca oraz kilka kresek na ogonie.instrukcja jednorożec rysunek

 7. Jednorożec kolorowanka

  I tak oto w prosty sposób udało Ci się narysować ślicznego bajkowego jednorożca.jednorożec kolorowanka dla dzieci

 8. Pokoloruj obrazek jednorożca

  Weź teraz kredki i pokoloruj swojego jednorożca. Jeśli uważasz, że powinien mieć inne kolory niż te, których ja użyłam, śmiało możesz je zmienić. Dzięki temu Twój rysunek będzie bardziej wyjątkowy.jednorożec z tęczową grzywą