jak narysować motyla instrukcja dla dzieci

Jak narysować motyla? -krok po kroku

Zapewne jesteś na tej stronie, bo chciałbyś się dowiedzieć jak w prosty sposób narysować motyla. Specjalnie dla Ciebie przygotowałam łatwą instrukcję, dzięki której nauczysz się rysować motylka w bajkowym stylu. Ta instrukcja jest idealna także na zajęcia plastyczne dla dzieci. Aby ułatwić Ci zadanie, każde kolejne etapy rysowania będę zaznaczać na czerwono. Dzięki temu nie pomylisz się, co zostało w danym kroku dorysowane. Do rysowania potrzebna będzie kartka papieru, ołówek, gumka i kredki, zatem przygotuj sobie wszystko zanim zaczniesz rysować. Jeśli chciałbyś się nauczyć rysować także inne zwierzątka, zapraszam Cię także do wpisu Jak narysować biedronkę oraz Jak narysować rower.

Motyl rysunek – instrukcja jak namalować motyla

Żeby było Ci łatwiej podążyć, wszystkie nowo narysowane linie zaznaczam na czerwono. Jeśli wszystko masz już przygotowane, możemy zaczynać!

Potrzebny czas: 10 minut

W tym wpisie pokażę Ci jak narysować ślicznego motylka.

 1. Krok pierwszy

  Zacznij rysowanie trochę niżej niż w połowie kartki, żeby było też miejsce na piękne skrzydła. Narysuj kółko jako główka i podłużny walec jako tułów robaczka.

 2. Rysujemy skrzydła

  Po obu stronach robaczka, u góry, rysujemy dwie lekko trójkątne pętelki.

 3. Skrzydła druga część

  Teraz robimy podobne pętelki na dole. Jedną z lewej, a drugą z prawej strony naszego robaczka motylka.

 4. Kółeczka na skrzydłach i czułka

  Na głowie robaczka rysujemy dwa wygięte czułka zakończone kulkami. W rogu każdego skrzydełka narysuj po jednym kółku.

 5. Jak narysować motyla

  Zrób jeszcze na każdym skrzydełku po dwie linie. Tak, aby jedna z nich łączyła się z kółkiem, a druga ciągnęła do końca skrzydła. Poprowadź je w kierunku od robaczka do końca skrzydła.

 6. Motyl kolorowanka

  Twój rysunek jest już prawie gotowy. Teraz już wiesz jak narysować motyla. Oczywiście jeśli chcesz możesz dorysować motylkowi więcej ozdób na skrzydłach lub zrobić je całkiem inne.

 7. Pokoloruj swój obrazek

  Weź teraz kredki i pokoloruj swój obrazek. Możesz użyć innych kolorów, żeby nadać rysunkowi swój charakter. Jeśli chcesz, możesz też zainspirować się moimi kolorami.kolorowy motyl rysunek

Jeśli chciałbyś narysować jeszcze coś, na przykład innego prostego wada, zapraszam Cię do wpisu Jak narysować pszczołę.