jak narysować kwiata żonkila

Jak narysować żonkila – krok po kroku?

Dzięki tej instrukcji dowiesz się jak narysować ładnego żonkila. Żonkile to piękne żółte wiosenne kwiaty, które mają charakterystyczny kielich otoczony płatkami. Nie są wcale takie trudne do narysowania jakby się mogło wydawać. Dzięki tej instrukcji narysujesz żonkila raz dwa i będziesz mógł zrobić ładne wiosenne rysunki z żonkilem w roli głównej. Rysunek będzie na tyle prosty, że powinno sobie z nim poradzić każde dziecko. W ten sposób nauczysz się jak samodzielnie rysować kwiaty i inne rzeczy krok po kroku.

Tak jak wspomniałam, jeśli chcesz możesz narysować także inne wiosenne kwiaty. W jednym z moich poprzednich wpisów pokazałam jak narysować różę. Narysuj ją obok żonkila i stwórz swoją własną aranżację z kwiatów lub ułóż je w ładny bukiet w wazonie. Jeśli chcesz się nauczyć rysować inne kwiaty to koniecznie sprawdź jak to zrobić we wpisie jak narysować kwiaty w wazonie.

Wiosenne kwiaty – jak narysować żonkila

Aby przystąpić do instrukcji przygotuj sobie czystą kartkę papieru, ołówek i gumkę do gumowania w razie jakby Ci coś nie wyszło. Na koniec możesz pokolorować swój rysunek kwiatka, zatem miej pod ręką także kredki lub flamastry.

Potrzebny czas: 5 minut

Jeśli wszystko masz już przygotowane, możemy zaczynać rysowanie.

 1. Żonkil – instrukcja rysowania

  Zacznij od narysowania niewielkiego kółka u góry na środku kartki.
  jak narysować kwiaty wiosenne

 2. Rysowanie wiosennego żonkila

  Wokół kółka zrób fale. Z prawej strony narysuj wychodzący z kółka kształt litery U. jak narysować kwiata żonkila

 3. Jak narysować płatki kwiatka

  Wymaż kółko – w ten sposób powstał nam charakterystyczny kielich żonkila. Wokół tego kielicha dorysuj płatki. W środku zrób dwa pręciki.instrukcja rysunkowa żonkil

 4. Rysowanie łodygi

  Teraz narysujemy łodygę kwiatu. Narysuj dwie równoległe lekko wygięte kreski. Następnie na dole zaznacz liść kwiatka. żonkil rysunek dla dzieci

 5. Jak narysować żonkil

  Dokończ rysowanie liści.kwiat wiosenny żonkil rysunek

 6. Żonkil kolorowanka

  Twój rysunek jest już gotowy. żonkil rysunek do kolorowania

 7. Kolorowy rysunek żonkila

  Na koniec weź żółtą i zieloną kredkę i pokoloruj swój rysunek.jak narysować wiosenne kwiaty