jak narysować bałwana

Jak narysować bałwana? – krok po kroku

W tym wpisie dowiesz się jak narysować bałwana. Będzie zatem bardzo zimowo. Taki rysunek to świetne ćwiczenie dla dzieci na długie zimowe wieczory w domu. Bałwanek to niewątpliwie najbardziej rozpoznawalny symbol zimowego krajobrazu, a dzięki tej instrukcji sam będziesz mógł wykonać ładny rysunek bałwanka śniegowego. Gotową pracę możesz też przyozdobić padającym z nieba śniegiem i pięknymi śnieżynkami. A te możesz nauczyć się rysować we wpisie Jak narysować śnieżynkę.

Wróćmy jednak do rysunku bałwanka, bo o tym będzie ta instrukcja. Przygotuj sobie kartkę papieru, ołówek oraz gumkę do gumowana. Do pokolorowania swojej pracy możesz użyć flamastrów, kredek albo farb.

Instrukcja jak narysować bałwana

Przechodzimy zatem do instrukcji gdzie pokażę Ci jak narysować bałwana. Jest to instrukcja krok po kroku w obrazkach. Każdy obrazek to kolejny etap pracy. Na każdym obrazku nowo narysowane elementy będę zaznaczać na czerwono. W ten sposób będziesz wiedział, co zostało dorysowane. Nie spiesz się, masz na każdy etap tyle czasu ile potrzebujesz. To Ty decydujesz kiedy jesteś gotowy i kiedy przechodzisz do kolejnego etapu. Jeśli wszystko masz już gotowe, możemy zaczynać.

Potrzebny czas: 10 minut

Rysowanie bałwanka z kółek

 1. Bałwanek z kółek – instrukcja

  Na środku kartki narysuj trzy nakładające się na siebie kółka. Zacznij od największego na dole, później mniejsze wyżej i najmniejsze na samej górze.

 2. Jak narysować buzię bałwana

  W środkowej kuli narysuj trzy kółka. W najmniejszej kulce na samej górze zrób oczy i uśmiech i trójkątny nos z marchewki. Wymaż niepotrzebne linie.

 3. Kapelusz na głowie bałwanka

  Na głowie zrób bałwankowi okrągły kapelusz. Dorysuj też bałwankowi dwie patyczkowate ręce wychodzące ze środkowej kuli.

 4. Szalik dla bałwanka

  Wokół szyi narysuj bałwankowi szalik. Wymaż niepotrzebne linie.rysowanie bałwanka krok po kroku

 5. Bałwan kolorowanka

  Twój rysunek bałwanka jest już gotowy. bałwan kolorowanka dla dzieci

 6. Pokoloruj rysunek

  Weź teraz kredki, farbki lub mazaki i pokoloruj swój rysunek. Możesz użyć tych samych kolorów co ja, albo pokolorować go jak chcesz. kolorowy rysunek bałwanka