kolorowanki świąteczne

Kolorowanki świąteczne – do druku

Kolorowanki świąteczne to zestaw rysunków na święta Bożego Narodzenia do kolorowania. Rysunki do druku ze św. Mikołajem i choinką za darmo. Przygotuj zestaw prostych kolorowanek dla dzieci z motywem świątecznym w domu i przedszkolu.

Proste kolorowanki świąteczne -szablony

Pierwszy zestaw kolorowanek z motywem na święta Bożego Narodzenia to proste rysunki dla najmłodszych. Łatwe kształty sprawią, że rysunki mogą także posłużyć jako szablony świątecznych dekoracji na choinkę lub gazetkę w szkole.

Kolorowanki na Boże Narodzenie

Rysunki świąteczne do kolorowania to świetny sposób na pozycie się nudy w długie zimowe wieczory. Umilą także czas oczekiwania na święta i pobudzą kreatywność Twojego dziecka. Sprawdzą się też idealnie jako zadania do kolorowania w szkole i przedszkolu. Oto zestaw kolorowanek na Boże Narodzenie dla najmłodszych. Wystarczy kliknąć w rysunek, zapisać go na swoim komputerze i wydrukować. Całkowicie za darmo.

Taki rysunek świętego Mikołaja możesz wykonać również samodzielnie. Przejdź do instrukcji Jak narysować Mikołaja. Choinkę możesz narysować według instrukcji Jak narysować choinkę, a sposób na narysowanie takiego bałwanka jak poniżej znajdziesz pod linkiem Jak narysować bałwana.

Szopka kolorowanka

Rysunki bożonarodzeniowe to przede wszystkim przedstawienia stajenki, w której urodził się mały Jezus. Poniżej przygotowałam zestaw – kolorowanki świąteczne z szopką bożonarodzeniową. Są to rysunki do kolorowania odpowiednie na zajęcia z religii w szkole i przedszkolu.

Zadania grafomotoryczne na święta Bożego Narodzenia

Ćwiczenie szlaczków podczas ferii świątecznych wcale nie musi być udręką. Oto fajne zestawy ćwiczeń grafomotorycznych dla sześciolatków, które szkolą w nich umiejętności manualne bardzo przydatne w późniejszej nauce pisania liter. Rysujcie po śladzie, dokończcie rysunki i uczcie się wspólnie z dzieckiem sprawności manualnej przez zabawę. Dodatkowo przygotowałam także szablony aniołków, które możesz pobrać i wydrukować a następnie wyciąć i przygotować fajne dekoracje świąteczne na choinkę wraz ze swoim dzieckiem.