łatwe kolorowanki owoców

Owoce kolorowanki – dla dzieci – do druku

Owoce kolorowanki to proste rysunki najbardziej znanych owoców do kolorowania. Obrazki świetnie sprawdzą się na lekcje w szkole lub na zajęcia w przedszkolu. Rysunki mogą służyć także jako szablony do wycinania. Można zrobić z nich również ciekawe dekoracje do sali. W zestawie nie mogło zabraknąć jabłka, gruszki i banana – znanych i lubianych przez dzieciaki owoców. Zalazły się również rysunki winogrona, arbuza a także cytryny.

Na początek zrobiłam zestaw ilustracji owoców o prostych kształtach. Rysunki takie możesz wykorzystać do wydzieranek lub naklejanek z plasteliny. Sprawdzą się także jako kolorowanki dla najmłodszych dzieci. Duże rysunki owoców o prostych kształtach łatwo jest kolorować i wycinać. Proste rysunki popularnych owoców to ciekawe kolorowanki dla najmłodszych dzieci. Możesz wykorzystać je także w formie szablonów do wycinania – tu ogranicza tylko wyobraźnia, bo zastosowań tych rysunków jest naprawdę sporo.

Rysunki z owocami dla dzieci

Owoce kolorowanki to także świetna sprawa jeśli chodzi o naukę podstaw zdrowego odżywiania najmłodszych. W tym zestawie starałam się umieścić obrazki przestawiające zdrowe potrawy wykonane z owoców. Dzięki takiej edukacji przez zabawę dzieci nauczą się, że owoce nie tylko są smaczne ale także zdrowe i są lepszą alternatywą jeśli chodzi o przekąskę czy deser niż słodycze. Ponadto owoce zawierają mnóstwo witamin tak bardzo nam potrzebnych do bycia zdrowym. W dodatku wyglądają fantastycznie – mają przeróżne kształty i kolory. Taka sałatka owocowa na talerzu wygląda jak piękna kolorowa tęcza.

Owoce – proste kolorowanki o zdrowym jedzeniu

Zdrowe odżywianie to podstawa aby móc cieszyć się pełnią sił swojego ciała na długie lata. Jesteśmy tym co jemy – jest w tym sporo prawdy. Dlatego edukacja najmłodszych w tym temacie jest bardzo ważna. Pomocne w tej nauce będą na pewno obrazki przedstawiające popularne owoce. Dzieci poprzez zabawę przyswoją sobie zdrowe nawyki żywieniowe i być może następnym razem same poproszą o zdrową przekąskę zamiast czekoladki?

Jeśli czujesz niedosyt artystyczny zapraszam do wpisu Jak narysować panią wiosnę, gdzie krok po kroku nauczysz się rysowania… tak zgadłeś – prostej pani wiosny. Wszystkie moje instrukcje są przygotowywane z myślą o dzieciach i ich rodzicach i opiekunach. Są to naprawdę nieskomplikowane, łatwe rysunki do samodzielnego rysowania.

Zadania dla przedszkolaków – sudoku dla dzieci

Na koniec mam jeszcze kilka zadań do wydrukowania. Przygotowałam sudoku dla dzieci z owocami. Poukładaj owoce tak, by w każdym rzędzie były wszystkie owoce. Żaden owoc nie może się powtarzać ani w pionie ani w poziomie. Wytnij dodatkowe owoce z ramki i przyklej je w odpowiednie miejsce. Powodzenia.