kolorowanki na dzień misia

Miś kolorowanka – rysunki misiów do druku

Miś to bardzo popularna kolorowanka dla dzieci. Pluszowy miś to najpopularniejsza przytulanka dla dzieci. Nic dziwnego, że ta ukochana zabawka doczekała się swojego święta. 25 listopada to dzień pluszowego misia. Z tej okazji przygotowałam zestaw różnych rysunków misiów do kolorowania.

Skąd w ogóle pomysł, by to właśnie mały niedźwiadek stał się uroczym towarzyszem dzieciństwa? Jak wieść niesie amerykański prezydent Theodore Roosevelt podczas polowania na niedźwiedzie odmówił zastrzelenia zwierzęta, które schwytali dla niego jego asystenci. Uznał, że byłoby to bardzo niesportowe zachowanie tak strzelać do schwytanego, bezbronnego zwierzęcia. Informacja o tym wydarzeniu rozprzestrzeniła się z szybkością błyskawicy w prasie. Powstało wiele rysunków przedstawiające amerykańskiego prezydenta w towarzystwie słodkiego niedźwiadka. Gest Rossevelta tak bardzo spodobał się opinii publicznej, że postanowiono uhonorować go maskotką i nazwać ją na jego cześć. I tak powstał pluszowy miś o imieniu Teddy czyli Theodore. Po angielsku po dziś dzień pluszowe misie nazywa się po prostu Teddy Bear czyli miś Teddy.

Miś – prosta kolorowanka

Pierwszy zestaw to proste w formie rysunki misiów. Takie obrazki sprawdzą się jako kolorowanki dla najmłodszych dzieci. Już trzyletnie przedszkolaki powinny sobie z nimi nieźle poradzić. Rysunki mogą posłużyć także jako szablony do wycięcia. Wystarczy wydrukować i wyciąć obrazek.

Słodkie misie – kolorowanki dla dzieci

W tym zestawie z kolei umieściłam słodkie rysunki misiów. Nie zabraknie tu uroczych rysunków pluszaków w za dużych czapeczkach czy ze śliczną kokardką. Jest też miś z serduszkiem na walentynki.

Rysunki na dzień misia – zadania dla dzieci

Oczywiście miś to nie tylko kolorowanka z okazji dnia misia. Przygotowałam także proste zadania, wycinanki i ćwiczenia grafomotoryczne dla dzieci. Zadania możesz wydrukować i wykorzystać na zajęciach plastycznych w szkole i przedszkolu. Prosty rysunek misia możesz też wykonać samodzielnie dzięki instrukcji krok po kroku Jak narysować misia.