Kolorowanki wiosenne – do druku

Kolorowanki wiosenne to zestaw rysunków do wykorzystania na zajęciach w szkole i przedszkolu. W zbiorze każdy znajdzie coś dla siebie. Obrazki wiosenne z łąką, kwiatami i ptaszkami – do kolorowania.

Wiosenne rysunki dla dzieci do kolorowania

Wiosna to pora roku kiedy przyroda budzi się do życia po zimie. Robi się coraz cieplej i dni są coraz dłuższe. Śnieg topnieje, a spod niego wyrastają pierwsze wiosenne kwiaty. Na drzewach pojawiają się pąki i liście. Ptaki przylatują z ciepłych krajów i zaczynają wić gniazda. Nastaje radość. Wszystko pachnie.

W innym artykule przygotowałam też kolorowanki kwiatów – specjalnie dla najmłodszych wielbicieli wiosennych kwiatków.

Wiosenne porządki – kolorowanki

Wiosna to czas gruntownych porządków – zarówno w domu jak i w ogrodzie. Ładna pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Poza tym jest to odpowiedni moment na sadzenie roślin w ogródku i na działce.

Przygotowałam zestawienie rysunków przedstawiających dzieci pracujące w ogrodzie. Myślę, że przydadzą się na zajęciach plastycznych w szkole i przedszkolu, gdy będzie omawiana praca przy grządkach.

Wiosenne kolorowanki – do druku

W skład tego zestawu wchodzą proste kolorowanki wiosenne dla najmłodszych dzieci. Wydrukuj i pokoloruj rysunki wiosennych ptaszków, motylka i pani wiosny. Są to proste w formie obrazki, które dzieci chętnie będą kolorować i zdobić. Dzięki prostym kształtom te rysunki możesz też wykorzystać jako wyklejanki kolorowymi papierami albo plasteliną. Jeśli kolorowanie to dla Ciebie lub Twojego dziecka pestka i chciałbyś się nauczyć rysować jakieś rysunki w sam raz na wiosnę, zapraszam do mojego wpisu Jak narysować wiosnę z instrukcją krok po kroku.

Kolorowanki online – wiosna

(1) Kliknij na fragment motyla który chcesz pokolorować.
(2) Kliknij na kolor aby wypełnić kolorem zaznaczony fragment motyla.

image/svg+xml