kolorowanki kwiatów wiosennych

Kolorowanki kwiatów – dla dzieci – na pierwszy dzień wiosny

Kolorowanki kwiatów to rysunki do druku przygotowane specjalnie na zajęcia z okazji pierwszego dnia wiosny. Sprawdzą się na plastyce w szkole i na zajęciach w przedszkolu. Możesz również zrobić z nich szablon do wycinania. Korzystaj z nich śmiało – drukuj i maluj po nich bez ograniczeń. Proste kształty sprawiają, że obrazki są proste w kolorowaniu nawet dla najmłodszych przedszkolaków, które dopiero ćwiczą swoje zdolności manualne. Te rysunki to też fajny sposób na naukę przez dziecko różnych rodzajów kwiatów, które pojawiają się wiosną. Mamy więc przebiśniegi, tulipany i żonkile – prawdziwych zwiastunów wiosny.

Rysowanie po linii – kolorowanki kwiatów

Łączenie punktów, kropek czy linii przerywanej to świetna zabawa, a przy tym nauka zręczności manualnej dla dzieci. Wystarczy tylko ołówek bądź flamaster i można samemu narysować piękne kwiaty wiosenne takie jak tulipany, żonkile czy przebiśniegi. Dla bardziej ambitnych przygotowałam instrukcje jak narysować poszczególne kwiaty. Zobacz Jak narysować tulipany, Jak narysować żonkila i Jak narysować przebiśniegi. Jest to też świetne ćwiczenie do wykorzystania na zajęciach plastyki albo w przedszkolu. Na sam koniec dziecko może pokolorować rysunek wiosennego kwiatka.

Wiosenne kolorowanki dla dzieci

W skład tego zestawu wchodzą także proste kolorowanki wiosenne dla najmłodszych dzieci. Wydrukuj i pokoloruj rysunki wiosennych ptaszków, motylka i pani wiosny. Są to proste w formie obrazki, które dzieci chętnie będą kolorować i zdobić. Dzięki prostym kształtom te rysunki możesz też wykorzystać jako wyklejanki kolorowymi papierami albo plasteliną. Jeśli kolorowanie to dla Ciebie lub Twojego dziecka pestka i chciałbyś się nauczyć rysować jakieś rysunki w sam raz na wiosnę, zapraszam do mojego wpisu Jak narysować wiosnę z instrukcją krok po kroku.

Wiosenny zestaw kolorowanek sprawi, że żadne dziecko nie będzie się nudzić, nawet jeśli wiosenna aura nie będzie sprzyjać. Przywitaj wiosnę kolorowo, kolorując obrazki z kwiatami, motylami i innymi wiosennymi motywami we wszystkich kolorach tęczy.