kolorowanki koniki

Kolorowanki konie – do druku

Zestaw rysunków z końmi – do pobrania. Kolorowanki konie dla dzieci i dorosłych. Przygotowałam specjalnie różne rysunki z końmi – proste i bardziej skomplikowane, by każdy znalazł coś dla siebie. Dla bardziej ambitnych, którzy nie zadowolą się tylko kolorowaniem, mam także instrukcję Jak narysować konia.

Konie towarzyszą ludziom od wieków. Zanim ludzkość wymyśliła samochody, głównym środkiem transportu były powozy, w które zaprzęgano konie. Te piękne i silne stworzenia fascynują nas od wieków. W dzisiejszych czasach są towarzyszami w sporcie, rehabilitacji i hobby. Wszystkich miłośników tych kopytnych zapraszam do korzystania z kolorowanek.

Koniki kolorowanka

Pierwszy zestaw kolorowanek dla miłośników koni to proste kolorowanki. Rysunki z konikami dla najmłodszych – podstawowe kształty i duże obszary do kolorowania sprawdzą się już dla trzylatków. Rysunki można z powodzeniem kolorować, można je także ozdobić wydzieranką, plasteliną, cekinami, brokatem i czymkolwiek chcesz.

Zobacz również zestawy innych kolorowanek dla miłośników i miłośniczek koni – Kolorowanki jednorożców.

Konie kolorowanki

Z kolei tutaj zrobiłam zestaw realistycznych kolorowanek z rysunkami koni dla trochę starszych oraz dorosłych. Są tu także same sylwetki konia – można je wyciąć i zrobić swój własny teatrzyk cieni. Mogą też posłużyć jako szablony do ozdabiania, wyklejania na zajęcia plastyczne z dziećmi. Wśród kolorowanek nie zabrakło też realistycznego rysunku głowy konia – dla tych, co lubią portrety zwierząt. A dla dorosłych potrzebujących chwili relaksu przy kolorowaniu jest także zendala z koniem.