kolorowanki roboty

Kolorowanki roboty – do druku

Przygotowałam tym razem coś bardziej technicznego. Oto zestaw rysunków do kolorowania przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych miłośnikach robotyki. Kolorowanki roboty to rysunki dla chłopców i dziewczynek, którzy od małego interesują się robotami, maszynami i sztuczną inteligencją. Rozbudź w swoim dziecku zainteresowanie fantastyką i konstruowaniem.

Proste kolorowanki z robotami

Na początek coś łatwego. Rysunki robotów o prostych kształtach dla najmłodszych. Sympatyczne robociki można pobrać ze strony, wydrukować i kolorować. Dzięki nieskomplikowanym kształtom kolorowanki spodobają się najmłodszym, dlatego mogą z powiedzeniem być wykorzystywane na zajęciach w przedszkolu lub w szkole na zajęciach plastyki.

Robot to takie urządzenie, które z założenia ma pomagać ludziom w codziennym życiu. Zaawansowane maszyny pozostają póki co w strefie science-fiction, choć z roku na rok ludzie coraz bardziej udoskonalają swoje wynalazki. Kto wie, być może któryś z powyższych robotów stanie się inspiracją dla prawdziwego modelu robota? Być może zostaniesz konstruktorem robotów? Spróbuj poćwiczyć, wycinając komponenty i składając swoje własne roboty.

Wycinanki-kolorowanki roboty

Następny zestaw to rysunki dla małych konstruktorów, którzy nie zadowolą się samym kolorowaniem i wolą sami stworzyć swój model robota. Dlatego specjalnie dla takich kreatywnych młodych umysłów przygotowałam kilka robotów do samodzielnego złożenia. Pobierz, pokoloruj części, wytnij i sklej swój model robota. Możesz posunąć się o krok dalej i połączyć kilka robotów w jeden lub dodać swoje własne elementy. Wyjdą wówczas bardzo niepowtarzalne modele robotów. Jest to świetne zajęcie na plastykę, rozwijające kreatywne myślenie, motorykę i wyobraźnię dzieci.

Dla małych inżynierów przygotowałam także zestawy rysunków do rozkodowania. Kolorowanki po numerach to ukryte obrazki, które odkryjesz kolorując według cyferek.