proste kolorowanki po numerach dla dzieci

Kolorowanki po numerach

Kolorowanki po numerach to świetny sposób na naukę spostrzegawczości i kodowania dla dzieci. Najmłodsi kolorując, krok po kroku odkrywają, co znajduje się na obrazku. Jest to swego rodzaju kolorowanka z ukrytym obrazkiem, który wyłania się podczas kolorowania. Naturalnie dla maluchów przygotowałam zestaw kolorowanek o mniej skomplikowanych kształtach. Ponadto w niektórych zamiast numerków zastosowałam symbole figur geometrycznych. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie i swojej pociechy.

Kliknij w wybraną kolorowankę, aby pobrać i wydrukować rysunek.

Proste kolorowanki po numerach i symbolach

Poniżej zestawiłam kolorowanki po numerach i symbolach dla najmłodszych dzieci. Proste kształty, ograniczona ilość kolorów i elementów do pokolorowania sprawiają, że są to rysunki idealne na zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym. Takie kolorowanki to świetne materiały edukacyjne do wykorzystania na przykład podczas zajęć typu kodowanie na dywanie w edukacji przedszkolnej. Poniżej przygotowałam zestaw rysunków z kwiatami oraz kilka pozycji z pojazdem, rakietą i plażą. Jeśli nie widzisz który jest który, radzę zabrać się do kolorowania by odkryć tę tajemnicę. A dla młodych fanów motoryzacji przygotowałam także instrukcję jak narysować auto.

Ukryte obrazki do druku

Dzięki tym kolorowankom dziecko uczy się spostrzegawczości, ćwiczy koordynację oko-ręka. Ponadto doskonali swoje umiejętności motoryczne i nie wychodzenie za linie podczas kolorowania. Nagrodą za wysiłek dziecka jest odkrycie tajemnicy co ukryło się na obrazku. Satysfakcja gwarantowana.