kolorowanki księżniczki za darmo

Kolorowanki księżniczki – do druku

Oto zestawienie rysunków dla dziewczynek ( i nie tylko) – kolorowanki księżniczki, które można wydrukować i pokolorować. Proste rysunki z królewnami dla małych księżniczek, które lubią rysować i malować. Te kolorowanki z księżniczkami przygotowałam specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach. Dzięki prostym kształtom dziecko nauczy się dokładności i nie wyjeżdżania za linie. Tym samym ćwiczy swoją motorykę i przygotowuje się do nauki pisania. Dlatego właśnie kolorowanie jest ważnym elementem edukacyjnym dla dzieci. Warto więc zachęcać najmłodszych do rysowania i kolorowania już od najwcześniejszych lat, a najlepiej robić to w oparciu o zainteresowania dziecka.

Kolorowanki mogą być użyte podczas lekcji lub zajęć w przedszkolu.

Księżniczki i królewny to częsty motyw rysunków dziewczynek. By ułatwić zadanie małym artystkom przygotowałam łatwe kolorowanki z ślicznymi małymi królewnami. Idealny sposób na spędzenie popołudnia ze swoją małą księżniczką. Wystarczy tylko pobrać rysunek i wydrukować, a mała artystka na pewno zajmie się resztą. Korony można ozdobić klejem z brokatem, a piękne suknie wykleić kolorowym papierem lub po prostu pokolorować kredkami czy pomalować farbkami. Tu zostawiam pole do popisu najmłodszym i ich kreatywnym umysłom.

Kolorowanki księżniczki dla dzieci

To zestawienie darmowych kolorowanek do druku zostało przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Rysunki można dowolnie ozdobić według uznania. Można je także wyciąć po konturze i doczepiając patyczek zrobić z nich teatrzyk, w którym główną rolę będzie grała piękna królewna. Mała liczba elementów i zwarte kontury sprawiają, że te rysunki wprost idealnie nadają się jako figurki do domowego teatrzyku lalek. Takie samodzielnie wykonane bohaterki z pewnością sprawdzą się jako kreatywne zadanie w szkole czy przedszkolu. Przygotowałam także innych bohaterów z bajki, aby przedstawienie mogło być kompletne.

Jeśli dziecko poczuje niedosyt artystyczny, zawsze możesz pokazać mu instrukcję jak narysować księżniczkę samodzielnie. Wówczas nie tylko zrobi rysunek księżniczki sam, ale także nauczy się podążać za instrukcją krok po kroku. Rysunek zamku możesz też wykonać samodzielnie z instrukcji jak narysować zamek.

Z innych zestawów kolorowanek na stronie znajdziesz również kolorowanki syrenki – zbiór rysunków przygotowanych specjalnie z myślą o dziewczynkach.

Kolorowanki online – księżniczki

(1) Kliknij na fragment księżniczki, który chcesz pokolorować.
(2) Kliknij na kolor, aby wypełnić kolorem zaznaczony fragment księżniczki.