kolorowanki syrenki do druku

Kolorowanki syrenki

Kolorowanki syrenki i podwodny świat to zestaw stworzony specjalnie dla wszystkich miłośników morskich klimatów. Syrenki to podwodne panny – pół-ryby pół-ludzie. To legendarne stworzenia, o których prawili żeglarze. Nikt tak naprawdę nie wie, czy istnieją naprawdę.

Prawdziwe czy nie – i tak budzą zachwyt. Wiadomo, że są piękne, mieszkają w morzach i oceanach i cudnie śpiewają. Małe dzieci uwielbiają kolorować rysunki z syrenkami, dlatego dla nich i nie tylko przygotowałam ten zestaw rysunków pod tytułem kolorowanki syrenki. Znajdziesz tu bajkowe rysunki syrenek jak również realistyczne przedstawienie podwodnych panien. Starałam się, aby każdy niezależnie od wieku mógł wydrukować i pokolorować swój wybrany rysunek z syrenką. Są tu rysunki o bardzo prostych kształtach nadające się dla najmłodszych fanów syren oraz już bardziej skomplikowane obrazki z większą ilością szczegółów.

Zobacz też instrukcję jak narysować dziewczynkę.

Kolorowanki syrenki – Warszawska syrenka

Legenda o warszawskiej syrence jest wciąż żywa i opowiadana kolejnym pokoleniom dzieci w Polsce. To historia powstania grodu Warszawy, który według legendy miał powstać po spotkaniu chłopaka imieniem Wars z syreną o imieniu Sawa. Piękna opowieść ich miłości, która dała początek naszej stolicy. Na pamiątkę w Warszawie stoi pomnik syrenki Sawy, a sam jej wizerunek uwieczniony został na herbie naszej stolicy.

Poniżej przygotowałam oczywiście zestaw różnych kolorowanek z legendarną warszawską syrenką, która w lewej ręce dzierży tarczę, a w prawej miecz.

Kolorowanki morskie

Głębiny morskie skrywają wiele tajemnic. W ich toniach żyją przeróżne morskie stworzenia. Ja przygotowałam ilustracje z rybkami i delfinami. Takie rysunki możesz wykonać też samodzielnie. Delfina uczymy się z instrukcji Jak narysować delfina a złotą rybkę we wpisie Jak narysować rybę.