kolorowanki jesienne za darmo

Kolorowanki jesienne

Kolorowanki jesienne do wykorzystania na zajęciach w szkole i przedszkolu. W zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie. W zestawieniu znalazły się kolorowanki jesienne z dziećmi. Rysunki, które przedstawiają jak ludzie zachowują się podczas tej pory roku, w co się ubierają.

Jesienne rysunki dla dzieci do kolorowania

Jesień to pora roku kiedy z drzew spadają liście i często pada deszcz. Robi się coraz chłodniej i dni są coraz krótsze. Co nie przeszkadza oczywiście dzieciakom w jesiennych zabawach. Dzieci lubią zbierać kasztany, podrzucać stosy kolorowych liści czy taplać się w kałużach. Dlatego specjalnie przygotowałam kilka rysunków przedstawiających dzieci podczas jesiennych zabaw na dworze.

Jesień w lesie – rysunki do kolorowania

Jesienne liście do druku – szablony

Jesień jednoznacznie kojarzy się oczywiście z pięknymi kolorowymi liśćmi. Dlatego w zestawie kolorowanek na jesień nie mogło zabraknąć pięknych liści, które można wydrukować i pokolorować. Będą stanowić przepiękną dekorację w sali i w domu. Są tu różne gatunki liści, które barwią się na różne kolory i spadają na ziemię tworząc piękne dywany z liści. Przy okazji dzieci mogą dowiedzieć się jak wyglądają liście poszczególnych drzew w Polsce. W zestawie są najpopularniejsze szablony liści jesiennych takich jak liście buku, jarzębiny, kasztanowca czy klonu.

Szablon grzyba – jesienne rysunki

Jesień to czas, w którym jest sezon na grzyby. Dlatego kolejny zestaw rysunków jesiennych to grzyby z podziałem na jadalne i niejadalne. Dzięki tym rysunkom dzieci poznają najpopularniejsze gatunki grzybów z polskich lasów. Takie kolorowanki jesienne to świetny pomysł na zajęcia z okazji dnia jesieni. Z grzybami trzeba niestety uważać, bo nie wszystkie gatunki są jadalne. Niektóre są bardzo szkodliwe i trujące i jedzenie ich może doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego tak ważne jest by na grzyby chodzić z kimś kto się na nich zna lub mieć przy sobie atlas grzybów. Poniżej przygotowałam zestawienie grzybów, które są znane i jadalne.

Jeśli chcesz – rysunek grzyba możesz wykonać samodzielnie. Przejdź do instrukcji Jak narysować grzyba.

Grzyby jadalne – kolorowanki dla dzieci

Grzyby trujące – kolorowanki jesienne

Jesienne kolorowanki do druku – zwierzątka

Jeśli tylko pogoda sprzyja wybierz się na wycieczkę do pobliskiego parku czy lasu. To doskonała pora roku na takie wypady. Drzewa robią się kolorowe, tworzą pod nogami magiczne dywany z liści. Możesz wtedy spotkać leśne zwierzątka przygotowujące się do zimowego snu. Dlatego w tym zestawie kolorowanek jesiennych przygotowałam dla Ciebie rysunki leśnych zwierząt. Między innymi znalazł się rysunek jeża. Jeśli chciałbyś nauczyć się rysować takiego jeża kliknij na instrukcję jak narysować jeża.

Jesienne karty pracy – do druku

Czas powrotu do szkoły i przedszkola nierozłącznie kojarzy się z jesienią. Dlatego w zestawie jesiennych kolorowanek przygotowałam również ćwiczenia dla dzieci – wycinanki i łamigłówki związane z jesienią.