kolorowanki smoków

Kolorowanki smoków

Kolorowanki smoków i wszelkiego rodzaju mitycznych stworów. Rysunki mają różną trudność – od najprostszych do tych już coraz bardziej skomplikowanych. Wszystko po to, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Proste w kształcie smoki to kolorowanki dla najmłodszych. Jednego z tych smoków dziecko z powodzeniem może narysować także samo – wystarczy, że zajrzy do mojej instrukcji w obrazkach jak narysować smoka.

Proste kolorowanki smoków dla dzieci

Zestawienie kolorowanek otwierają łatwe rysunki ze smokami dla najmłodszych. Sympatyczne smoki z bajek to gotowy przepis na fajne spędzenie popołudnia z dzieckiem. Kolorowanki są gotowe do druku. Wystarczy wziąć kolorowe kredki, flamastry bądź farby i pokolorować rysunki wedle uznania.

Smok wawelski kolorowanka

Najsłynniejszym w Polsce smokiem jest legendarny smok wawelski. Dlatego w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć rysunków smoka z grodu Kraka. Według legendy wielki żarłoczny gad miał mieszkać w jamie pod Wawelem i terroryzować mieszkańców Krakowa. Dzięki sprytnemu szewcowi Dratewce, który przechytrzył smoka, lud Krakowa uwolnił się od strasznego potwora. Każde dziecko zapewne słyszało o wypchanej prochem owcy, którą żarłoczny smok pożarł. Po takiej ostrej przekąsce smokowi zachciało się strasznie pić. Zaczął więc pić wodę z Wisły. Wypił jej tak dużo, że aż pękł, a gród Kraka uwolnił się od strasznego smoka.

Obecnie u wrót groty pod zamkiem na Wawelu możemy zobaczyć rzeźbę smoka autorstwa Bronisława Chromego, która co kwadrans zieje prawdziwym ogniem. Wielki na 600 m gad wykonany z brązu to nie lada gratka dla zwiedzających. Kolorowanki smoków oczywiście zawierają także rysunek do kolorowania przedstawiający słynną rzeźbę.