kolorowanki wakacje - do druku

Kolorowanki wakacje

Kolorowanki na wakacje to zbiór prostych rysunków dla dzieci do kolorowania podczas wakacji. W zależności od tego gdzie spędzasz urlop przygotowałam dla Ciebie rysunki plażowe oraz campingowe. Są to na tyle proste w formie kolorowanki, że świetnie sprawdzą się na zajęciach w przedszkolu. Doskonale nadadzą się także na wyjazd. Już podczas podróży pociągiem, samolotem albo w aucie dzieci mogą zająć się ich kolorowaniem. Przygotuj im jakieś zajęcie na czas jazdy i niech cieszą się już na myśl o wakacjach, kolorując te proste kolorowanki na wakacje. Czekając na wakacje, możecie też wspólnie narysować samolot, którym polecicie. Zobacz jak to zrobić z instrukcją Jak narysować samolot?

Kolorowanki plaża

Plaża i morze to częsty kierunek rodzinnych wakacji. Czas spędzony na plaży od razu kojarzy się z beztroskim latem, robieniem babek z piasku i kąpielami w morzu. Dlatego też przygotowałam klika prostych kolorowanek dla dzieci z tematem plażowym. Jest tu piasek, woda, piękne słońce i palma. Taką palmę bez trudu możesz narysować też sam dzięki instrukcji krok po kroku jak narysować palmę.

Kolorowanki na lato

Innym bardzo chętnie odwiedzanym miejscem podczas letnich wakacji są góry. Wakacje pod namiotem to temat, który również bardzo często przewija się podczas rozmów o wakacjach. Poniżej specjalnie dla Ciebie przygotowałam kilka kolorowanek powiązanych z tematem górskim, wakacji pod namiotem i kampingu. Są to idealne kolorowanki na wakacje w górach. Takie drzewa jak poniżej możesz również spróbować narysować samodzielnie. Wystarczy, że sięgniesz po instrukcję jak narysować drzewo.

Wakacyjne kolorowanki i zadania

Gdy pada deszcz lub jest brzydka pogoda podczas letnich wakacji dzieciaki mogą się trochę nudzić i narzekać na brak zajęć. Jeśli nie chcesz by Twoje pociechy spędziły całe wakacje z nosem w ekranie zawsze możesz wydrukować im te oto zdania wakacyjne. Wybierz spośród wycinanek, zakreślanek lub rysowania po śladzie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na samym końcu pokolorować te rysunki. Będzie to fajna zabawa dla dzieci podczas wakacji. Zobacz też kolorowanki po numerach i pobaw się w detektywa, wystukującego co jest na obrazkach.

Taki rysunek lodów dzieci mogą wykonać też samodzielnie. Zobacz prostą instrukcję krok po kroku jak narysować lody.